על הבנות והנשים שעל הספקטרום האוטיסטי: מאפייניהן, הקשיים שהן חוות, ומדוע הן מפוספסות באבחון. שנים היה נהוג לחשוב כי הספקטרום האוטיסטי "שייך" לגברים, המאמר נותן את הדעת כיצד אוטיזם בא לידי ביטוי בצורתו הנשית.

שלוש עקרונות לגבי איך להעביר את הזמן עם הילדים בזמן הקורונה באופן שחושב על טובתם ושכל אחד יכול

אוכלוסיות שונות מושפעות ממשבר הקורונה בדרכים שונות. אבל אם במקרה אתם הורים בתקופה זאת, משבר הקורונה מפגיש אתכם עם אתגרים שלא חשבתם עליהם. אחרי שהתגברתם על ההלם הראשוני שכנראה רק עכשיו הילדים למדו באמת איך לשטוף ידיים, נפלה הבשורה כי הילדים בבית עד להודעה חדשה. רשימת המטלות החדשה כוללת בניית סדר יום לילדים, העמדת 4 ארוחות ביום, הכשרת בזק כמורה/גננת במטרה להעביר תכנים חינוכיים ו/או איכותיים לילדים, זאת במקביל כמובן לעבודה מהבית/עבודה במשמרות עם בן/בת הזוג או חרדה גוברת משום יציאת פתע לחל"ת ללא תאריך סיום.

אז לא פחות חשוב מלשמור על...

משבר הקורונה הפגיש אותנו עם אתגר חדש ומעניין, טיפול מרחוק עבור ילדים ונוער. כמו טיפול מרחוק למבוגרים, גם טיפול מרחוק לילדים ונוער יכול להיראות תחילה מעט משונה וחשוב להתכונן אליו. אז הנה כמה נקודות מפתח שכדאי לדבר עליהם מראש עם המטופלים: 

1. שינוי זמני: המעבר לטיפול מקוון מטיפול בקליניקה הוא מעבר ספונטני וזמני. חשוב להתייחס לחוסר הוודאות שנוצרה, לבדוק כיצד המטופל מגיב לרעיון של השינוי ולהזכיר כי זהו מעבר זמני. 

2. סטינג: נכין את המטופל למעבר לסטינג חדש וננסה לעזור לו ליצור אווירה דומה ככל הניתן לחדר הטיפולים. כך, נבקש כי יתמקם בחדר...

ילדים מחכים כבר לרגע שיקנו להם את הטלפון הראשון. בחייהם הקצרים הם רואים את המכשיר הנוצץ והאינטראקטיבי בכל מקום ובכל יד, רק מחכים לרגע שגם הם יהיו גדולים מספיק כדי להיות חלק מאותו עולם קסום.
 

במהרה, הסמארטפון הופך להיות מרכז החיים, יש בו משחקים, הוא ערוץ תקשורת בלתי נפרד מול חברים ומשפחה, הוא שומר שנהיה בעניינים ומארח חברה כשצריך או כשמשעמם. מהר מאוד הורים מוצאים את עצמם זזים באי נוחות מול כמות השעות שילדיהם מבלים מול המסך. למרות היתרונות של המכשיר הנפלא יש בו גם סכנות. שימוש תדיר בסמארטפון משבש את טווח הקשב, מפריע להיווצרות מערכ...

מכירים את כפתור ה- PowerUp במשחקי מחשב, שמטעין את השחקן הראשי בכוחות-על לתקופה קצרה של זמן? זה יכל להיות נהדר אם כך היה גם בחיים. אבל התחושה הרבה פעמים היא הפוכה, דווקא כשאנחנו רוצים וחשוב לנו לעבוד על משהו הקשב בורח לכל המקומות, ובמקום להיות יעילים אנחנו בסוף מורחים את הזמן באפליקציות שונות ובאינטרנט.

זה קורה לנו כי כשקשה המוח מחפש דרך מילוט, והיום הסחות הדעת הן ממש בקצות האצבעות. כך שמבלי בכלל להתכוון ובמקום להגות את הדבר הגדול הבא, רק התעדכנו בחיים של חבר לכיתה.

 אז איך נלחץ על הכפתור הפנימי שיטעין אותנו בתחושה מוגברת של פוקוס?

...

Please reload

052-6649299

  • Facebook Social Icon

©2018 by ד"ר שימרית פרידנזון-חיו פסיכולוגית. Proudly created with Wix.com